політ думок про Малин

Політ думок про Малинсусід з Ворзеля пише:

З'їздив на прогулянку до Малина. Електричкою з Ворзеля це трохи більше години. Дорога весь час серед соснового лісу. Виключення - територія біля Бородянки. Сам Малин теж нібито на безліссі. Але він, як було помітно, розташований на пагорбах, зокрема - центральна площа. І з неї навколо міста, наскільки бачить око - ліси.

В Малині жив Миклухо-Маклай - відомий мандрівник і друг папуасів.

Не знаю точно, чи саме тут він народився, але відомо, що його мати мала тут садибу, і сам він навідувався в місто.

Проте, важко сказати, що у Малині аж надто піклуються про його пам'ять. Хоча, здавалося б, це найкраща візитівка. Музей Миклухо-Маклая був, мені навіть показали цей будиночок, але зараз там - Комунальне підприємство салон ритуальних послуг "Скорбота". Сам музей перенесли до однієї з місцевих шкіл. Тобто, туристу потрапити до нього, особливо у вихідний день, складно. Та й не відомо, що там за музей. Будинок сестри Миклухо-Маклая теж, кажуть, зруйнували.

Помітно, що містечко неприбране. На вулицях багато сміття.

Є доволі непоганий парк. Назвати зовсім гарним його не можна теж через засміченість. Парк в центрі міста, є й хвойні дерева, й листвяні. Кілька невеличких ставків, чи то запруд, якісь невеличкі сходинки навколо по території. Дуже приємно. Але ставки густо поросли ряскою і вкриті величезною кількістю порожніх пластикових пляшок. Ганьба.

Серед нащадків древлян, на око, багато гопників.

Центральна площа збудована за класичним варіантом. Має прямокутну форму, і на ній розташовані - влада, кабаки, пожежна частина, церква і пам'ятник Леніну. Особливо символічно виглядає останнє сусідство. Монумент і храм УПЦ МП - буквально поруч. Неподалік базар.

Також недадеко одиноко стоїть у кілька разів менший за Леніна Миклухо-Маклай, схожий на безпритульного.На правій руці у нього дірка - таке враження що на долоні щось було, але сперли на металобрухт.

Мова. Приємно що місто, на відміну від того ж Коростеня, здебільшого україномовне. Тобто це суржик, але української в ньому абсолютна більшість. Крім того - це поліський суржик. Вимову поліщуків, які щодня пруться у Київ на роботу, і раніше щодня помічав в електричках. У Малині ж - і поготів. Така цікава вимова, слова дуже м'які, "л" і голосні після неї особливо пом'якшені. Ну, прєлєсть.

А ще у Малині багато красивих дівчат. Ото - прибрали б місто і ціни б йому не було. Замість цього у влади вистачило розуму повісити на будівлі райдержадміністрації електронне табло, і біжучим рядком вітати з днем збройних сил. Не до сміття!

Я не автомобіліст, тому проїхатися українськими дорогами було приємною несподіванкою. Нормальні дороги. На зупинках, навіть якщо це село, яке за кілометр чи два, стоять туалети. Отак - зупинка, туалет, і ліс. Європа.


Создан 21 сен 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником